Pousada Recanto Indaia
Pousada Recanto Indaia Tornos do Pinto ligger 450 meter fra Praia Bonita og tilbyder også en swimmingpool. Du kommer til at befinde dig 4 km fra Igreja Matriz Nossa Senhora da Graca og 4,1 km fra Cine Teatro X de Novembro.
Hotelet er i underholdnings- område af Tornos do Pinto. Tornos do Pintos centrum kan nås indenfor 5 minutters gang.
En buffet kan nydes på indkvartering. Drikkevarer fås på udendørs bar. Restaurante Jacizinho serverer forskellige former for sydamerikansker retter 200 meter fra stedet.
- Lufthavne
- Joinville Lufthavn22 km
På hotellet
General
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
Måltider og drinks
- Udendørs spiseområde
På værelset
- Wi-Fi på værelserne
- Minibar
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Pousada Recanto Indaia hotel?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra det Pousada Recanto Indaia hotel. - ❓
Er der parkeringsplads ved et Pousada Recanto Indaia hotel?
Et Pousada Recanto Indaia hotel har en parkeringsplads på stedet gratis. - ❓
Er der morgenmad inkluderet i vores ophold på Pousada Recanto Indaia hotel?
Ja, morgenmad med buffet er inkluderet i nogle priser. Sørg for at bekræfte disse oplysninger med Pousada Recanto Indaia hotel. - 🕗
Hvornår er udtjekning i det Pousada Recanto Indaia hotel?
Kunder skal tjekke ud fra det Pousada Recanto Indaia hotel ved 13:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på hotellet er 57$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på Tornos do Pinto hotellet?
Gæsterne på Tornos do Pinto hotellet kan betale med Mastercard og Visum. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i det Pousada Recanto Indaia hotel?
Det Pousada Recanto Indaia hotel tilbyder Værelse til familie med en queensize-seng og Suite med en queensize-seng at vælge imellem. - ❓
Hvilken slags pool er der på det det Pousada Recanto Indaia hotel?
Der er en swimmingpool på det Pousada Recanto Indaia hotel.